Νίκη με ανατροπή για το Κορακοβούνι με αντίπαλο το Ελαιοχώρι

• στις Κυριακή, Ιανουαρίου 12, 2014 -
  • 0 σχόλια

Την νίκη με ανατροπή πήρε το Κορακοβούνι απέναντι στην ομάδα του Ελαιοχωρίου.

Στον 1ο αγώνα για το 2014 η ομάδα του Κορακοβουνίου ξεκίνησε με το δεξί τον 2ο γύρο του πρωταθλήματος του Β' Τοπικού Αρκαδίας. Η ομάδα του Ελαιοχωρίου προηγήθηκε στο 38' λεπτό και στην αρχή του 2ου ημιχρόνου με αυτογκόλ του Δημήτριου Τετώρου  το σκορ έγινε 0-2. Η ομάδα του Κορακοβουνίου βρήκε όμως τις δυνάμεις και στο 58' μείωσε σε 1-2 με γκολ του Παναγιώτη Τετώρου. Από εκεί και πέρα πίεσε και προσπάθησε για την ισοφάριση που ήρθε στο 85 λεπτό με ένα εξαιρετικό γκολ από τον Νίκο Κουλεντιανό. Η νίκη ήρθε στο 90 λεπτό με τον Δημήτριο Τετώρο ύστερα από φάση διαρκείας διορθώνοντας έτσι το λάθος του με το αυτογκόλ και δίνοντας τους 3 βαθμούς στην ομάδα του Κορακοβουνίου σε μια περίεργη φάση που η μπάλα είχε μπει δύο φορές γκολ και για την οποία όμως οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται