Header pic

Pic

Νίκη με ανατροπή για το Κορακοβούνι με αντίπαλο το Ελαιοχώρι

Την νίκη με ανατροπή πήρε το Κορακοβούνι απέναντι στην ομάδα του Ελαιοχωρίου.

Στον 1ο αγώνα για το 2014 η ομάδα του Κορακοβουνίου ξεκίνησε με το δεξί τον 2ο γύρο του πρωταθλήματος του Β' Τοπικού Αρκαδίας. Η ομάδα του Ελαιοχωρίου προηγήθηκε στο 38' λεπτό και στην αρχή του 2ου ημιχρόνου με αυτογκόλ του Δημήτριου Τετώρου  το σκορ έγινε 0-2. Η ομάδα του Κορακοβουνίου βρήκε όμως τις δυνάμεις και στο 58' μείωσε σε 1-2 με γκολ του Παναγιώτη Τετώρου. Από εκεί και πέρα πίεσε και προσπάθησε για την ισοφάριση που ήρθε στο 85 λεπτό με ένα εξαιρετικό γκολ από τον Νίκο Κουλεντιανό. Η νίκη ήρθε στο 90 λεπτό με τον Δημήτριο Τετώρο ύστερα από φάση διαρκείας διορθώνοντας έτσι το λάθος του με το αυτογκόλ και δίνοντας τους 3 βαθμούς στην ομάδα του Κορακοβουνίου σε μια περίεργη φάση που η μπάλα είχε μπει δύο φορές γκολ και για την οποία όμως οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται