Ισοπαλία το Κορακοβούνι με τον Απόλλωνα στον Τυρό.(Φώτο&Βίντεο)

• στις Κυριακή, Οκτωβρίου 26, 2014 -
  • 0 σχόλια

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στον Απόλλωνα Τυρού και στο Κορακοβούνι σε ένα ματς όπου οι 2 ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Η ομάδα του Κορακοβουνίου προηγήθηκε στο 20' ύστερα από όμορφο συνδυασμό του Ανδρέα Ρουμπή και του Ανδρέα Κουλεντιανού με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 0-1. Η ομάδα του Απόλλωνα ισοφάρισε στο 31' με τον Κατσικαδα για να προηγηθεί και πάλι το Κορακοβούνι με τον Ανδρέα Ρουμπή ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κάνοντας το σκορ 1-2 όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ στο 63΄ με τον Ν.Παρασκευά. Στην συνέχεια χάθηκαν ευκαιρίες και από τις 2 ομάδες για το γκολ της νίκης με το τελικό αποτέλεσμα όμως να παραμένει το 2-2

Δείτε παρακάτω το γκολ με πέναλτι του Ρουμπή και φωτογραφίες από τον αγώνα και αναλυτικά τα γκολ και οι φάσεις στην εκπομπή "Στα γήπεδα της Αρκαδίας"