Header pic

Pic

Ήττα και 4η θέση για την Εθνική ομάδα μπάσκετ Ανδρών κωφών στους Ολυμπιακούς της Σαμψούντας

Σε ένα συγκλονιστικό αγώνα, που είχατε την δυνατότητα να δείτε και μέσα από το Korakovouni Web Radio η Εθνική ομάδα μπάσκετ ανδρών ηττήθηκε στον μικρό τελικό για το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς αγώνες κωφών που γίνονται στην Σαμψούντα της Τουρκίας.

Η Εθνική μας ξεκίνησε καλά καθώς προηγήθηκε και με 10 πόντους στο 1ο δεκάλεπτο αλλά μια σωρεία λαθών ανέτρεψε το σκορ κ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 28-32. Από εκεί και πέρα το 2ο ημίχρονο ήταν ντέρμπι μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα με την Εθνική μας τελικά να γνωρίζει την ήττα με σκορ 57-63

Έτσι η Εθνική μας με τον δικό μας Γεώργιο Τετώρο στην σύνθεση της, κατακτά την 4η θέση στους Ολυμπιακούς αγώνες.