Ισοπαλία το Κορακοβούνι στην Μεγαλόπολη με αντίπαλό την Δόξα.

• στις Κυριακή, Φεβρουαρίου 11, 2018 -
  • 0 σχόλια
 Με τον βαθμό της ισοπαλίας γυρίζει το Κορακοβούνι από την Μεγαλόπολη στον αγώνα που έδωσε με την τοπική Δόξα στο ΔΑΚ Μεγαλόπολης το απόγευμα της Κυριακής 11-2-2018.

Αναλυτικά το πανόραμα της αγωνιστικής:

Τεγέα – Αχιλλέας 5-0
«Άνετη» νίκη σημείωσε η Τεγέα στο γήπεδο της Κάρτσοβας απέναντι στον «αδύναμο» Αχιλλέα με το τελικό αποτέλεσμα να μαρτυρά τη διαφορά της δυναμικής των δύο ομάδων.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Καραμπέτσος στο 28ο λεπτό με κοντινό σουτ ύστερα από λάθος γύρισμα της άμυνας και εφόσον η μπάλα πρώτα βρήκε το δοκάρι των φιλοξενούμενων.
Με το σκορ στο 1-0 έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε έναν «καταιγισμό» τερμάτων από την ομάδα της Τεγέας αφού σε 45 λεπτά σημείωσε 4 τέρματα και έτσι πήρε τη νίκη.
Ο Καραμπέτσος στο 52ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο 67ο λεπτό ο Λάγκας έκανε το 3-0 για να έρθει ο Σεμπάστιαν στο 69ο λεπτό για το 4-0 και το σκορ έκλεισε ο Μπέλτσος με ένα όμορφο γκολ.

Πανθυρεατικός – ΑΕΚ Τρίπολης 2-1
Δύσκολα όπως φανερώνει και το τελικό αποτέλεσμα ο Πανθυρεατικός νίκησε την ΑΕΚ Τρίπολης στο γήπεδο του Άστρους με σκορ 2-1.Τα νικηφόρα τέρματα για την ομάδα του Άστρους σημείωσαν ο Τακλής στο 9ο λεπτό και ο Κώστας Μπάρλας στο 83ο λεπτό, ενώ προσωρινά είχε ισοφαρίσει για την ΑΕΚ Ο Λιαρίκος στο 34ο λεπτό.

Δόξα Μεγαλόπολης – Κορακοβούνι 0-0
Στο τελευταίο παιχνίδι του προγράμματος για την 15η αγωνιστική αυτό μεταξύ της Δόξας Μεγαλόπολης και του Κορακοβουνίου δεν υπήρχαν τέρματα, υπήρχε όμως μεγάλη ένταση και αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο διαιτητής της συνάντησης να δείξει δύο φορές την κόκκινη κάρτα σε δύο παίκτες της Δόξας.