Header pic

Pic

Ήττα στα πέναλτι και αποκλεισμός από το Κύπελλο για την ομάδα του Κορακοβουνίου.

Η ομάδα του Κορακοβουνίου υποδέχθηκε την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου, την ομάδα του Ολυμπιακού Λεωνιδίου στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ανδρέα σε ένα αγώνα νοκ άουτ για την Β' φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Αρκαδίας.

Το Κορακοβούνι προηγήθηκε στο Ά ημίχρονο ύστερα από πέναλτι όπου εκτέλεσε εύστοχα ο Ανδρέας Κουλεντιανός. Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα του Ολυμπιακού Λεωνιδίου κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς σε 1-1 και να το στείλει στην παράταση.
 Στον έξτρα χρόνο της παράτασης καμία ομάδα δεν κατάφερε να βάλει γκολ και ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι με την ομάδα του Ολυμπιακού Λεωνιδίου να παίρνει την πρόκριση με σκορ 3-4

Τα άλλα αποτελέσματα του κυπέλλου:
ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΥΡΟΥ 1-1 (3-5 στα πέναλτι)
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΎΣ - ΒΡΑΣΙΕΣ 0-1
ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΕΡΒΕΝΩΝ - ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ 0-5
Α.Ο ΤΕΓΕΑΣ - ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 3-0
ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ  -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ 5-0

Την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2019 θα διεξαχθούν οι αγώνες ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ ΛΕΒΙΔΙΟΥ - ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ και ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ