Header pic

Pic

Ήττα για το Κορακοβούνι στον αγώνα με την Φαλαισία

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Κορακοβουνίου από την ομάδα της Φαλαισίας η οποία είναι και μια από τις υποψήφιες ομάδες για το πρωτάθλημα με σκορ
0-4. Ανώτερη η ομάδα της Φαλαισίας άνοιξε το σκορ στο 3' και διπλασίασε τα τέρματα στο 16' όπου και το 0-2 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το Κορακοβούνι πίεσε έκανε φάσεις με αποκορύφωμα την μεγάλη ευκαιρία του Π.Σκαντζου αλλά η ομάδα της Φαλαισίας ήταν αυτή που έβαλε άλλα δύο (2) γκολ και θα μπορούσε να έχει μεγαλώσει το σκορ αλλά ο νεαρός τερματοφύλακας μας Π.Τετώρος (Κουτρουμπάκος) με εξαιρετικές αποκρούσεις κράτησε το σκορ στο 0-4. Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά τον αγώνα ο νεαρός τερματοφύλακας δέχτηκε τα συγχαρητήρια όλων των αντιπάλων. Φωτογραφίες του αγώνα στην σελίδα του Α.Ε.Ε.Σ Κορακοβουνίου στο παρακάτω link http://www.facebook.com/AeesKorakobouniou