Ήττα του Κορακοβουνίου στο ντέρμπι με τις Βρασιές.

Σε έναν αγώνα που δικαιολόγησε τον χαρακτηρισμό του ντέρμπι καθώς τα είχε όλα, γκολ, πέναλτι, ένταση, κόκκινες και φάσεις, η ομάδα του Βρασιάτη νίκησε την ομάδα του Κορακοβουνίου.

Στο πρώτο ημίχρονο και σε ένα παιχνίδι κέντρου η ομάδα του Αγίου Ανδρέα προηγήθηκε με τον Θεοδωράκη στο 21ο λεπτό με την ομάδα του Κορακοβουνίου να ισοφαρίζει στο 31ο λεπτό με τον Λυτρίβη Ιωάννη.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Βρασιάτη κέρδισε πέναλτι με τον Κουρόγιωργα στο 58ο λεπτό και ο Θεοδωράκης από την άσπρη βούλα έκανε το 2-1. Το Κορακοβούνι προσπάθησε για την ισοφάριση αλλά στο 78ο λεπτό ο Κουρόγιωργάς στην αντεπίθεση έκανε το 3-1

Στο 89ο λεπτό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα ο Κουλεντιανός Ανδρέας για το Κορακοβούνι και ο Σούρσος Ηλίας για την ομάδα του Βρασιάτη

Σε επόμενες αναρτήσεις θα ακολουθήσει το βίντεο του αγώνα και το φωτοstory.